23 Obserwuję
Cirya

Cirya

Teraz czytam

Smażone zielone pomidory
Fannie Flagg
Francuski ogrodnik
Santa Montefiore
Smok Jego Królewskiej Mości
Naomi Novik
Piórko na wietrze
Emily Wu, Larry Engelmann
Gorączka
Dee Shulman
Ostatnie dziecko
John Hart
Ukryte wodospady
Barbara Freethy
Na krawędzi nigdy
J.A. Redmerski

Najemnik

Najemnik - A. J. Quinnell dawno temu czytałam książki A.J. Quinnella, nie pamiętam szczegółów, ale ciągle mam w pamięci wrażenie jakie zrobiły na mnie jego książki, rewelacja! :)

Informacjonistka

Informacjonistka - Taylor Stevens szczerze to strasznie męczyłam tą książkę, niby historia zapowiadała się ciekawie, opis i opinie czytelników były kuszące, no i Afryka w tle, a jednak czytało mi się mozolnie i dłuuuuugo chyba można lepiej spędzić czas :)

Trzy twarze Ewy

Trzy twarze Ewy - Barbara Freethy troszkę słabsza od poprzednich historia z Zatoki Aniołów... niemniej jednak, lekka, przyjemna, letnia lektura, szczególnie gdy ostatnio lata jak na lekarstwo... Brianna wraca do Zatoki Aniołów, miejsca rodzinnego swego męża, który trafił do więzienia za kradzież obrazów. Chce oczyścić jego imię, zrehabilitować go w oczach mieszkańców, udowodnić, że to nie on jest sprawcą kradzieży... Na jej drodze staje Jason, policjant, który prowadził śledztwo w tej sprawie... Zaczyna się intrygująco i całkiem ciekawie toczy... Pojawiają się tez bohaterowie z poprzednich części i w sumie właśnie ta kontynuacja wątków podoba mi się i sprawia, ze chce się wracac do Zatoki :)

Na cienistej plaży

Na cienistej plaży - Barbara Freethy i znów jak poprzednio wiele się dzieje w Zatoce Aniołów... Laureen wraca po latach do rodzinnego miasteczka, do chorego ojca i do wspomnień związanych z jej zamordowaną siostrą... mało tego do Zatoki powraca również jej były chłopak Shane... kręcący się w mieście producent filmowy, zaintrygowany śmiercią Abby, wywołuje lawinę pytań i od tej pory wszystko kreci się wokół sprawy morderstwa sprzed lat... bardzo fajnie i lekko napisana historia, powiązana z poprzednią częścią :)

Lista marzeń

Lista marzeń - Lori Nelson Spielman wzruszająca opowieść o odnajdywaniu siebie, może lekko przewidywalna, ale przyznam, że parę razy łezka mi się zakręciła w oku i nic nie zepsuło mi przyjemności w czytaniu tej historii... a zaczyna się prozaicznie, bo Brett Bohlinger ma w życiu wszystko... testament matki i zawarte w nim zapisy zmieniają na zawsze jej życie... i dobrze! :) polecam

Lato w Zatoce Aniołów

Lato w Zatoce Aniołów - Barbara Freethy bardzo wciągająca historia... zdawałoby się, że książka niezbyt obszerna a pomieściła tyle treści...wsiąkłam w atmosferę Zatoki Aniołów i szczerze chcę więcej i sięgnę po więcej... niewątpliwie historie wielu mieszkańców Zatoki przeplatają się z watkami miłosnymi, pojawia się watek kryminalny.. od razu skojarzyła mi się Nora Roberts, ale książka ma swój klimat :) no i jak w Zatoce Aniołów miałoby nie być Aniołów...

Kobieta, którą porwał wiatr

Kobieta, którą porwał wiatr - Claus Stephani to specyficzna książka, piękna i zarazem tragiczna, poruszająca i ciekawa, sam fakt, że oparta jest na wydarzeniach autentycznych wywołuje ciarki i wzrusza jednocześnie, aż chciałoby się powiedzieć, że to nie mogło się zdarzyć, szczególnie końcówka książki zdumiewająca... trudność w czytaniu sprawiła mi duża ilość nazw oraz swoisty język ludzi żyjących w Karpatach, którym autor non stop się posługuje... ale to autentyzm, jak przypuszczam...

Piaski Sahary

Piaski Sahary - Glenn Meade sensacyjno - przygodowo - szpiegowska historia osadzona w realiach II Wojny Światowej, przypomniała mi dawne czasy, gdzie czytałam głównie takie książki, niekoniecznie wszystkie poświęcone tematyce wojennej... Trójka przyjaciół uwikłana zostaje w ten sam spisek, tyle, że po przeciwnych stronach, akcja toczy się szybko, ciekawie, w klimacie północnej Afryki głównie... Książka ma w sobie to coś, dla fanów klimatu pozycja obowiązkowa ;)

Dziewczyna #9

Dziewczyna #9 - Tami Hoag ciesze sie, ze ostatnio wpadaja w moje ręce takie właśnie książki! rewelacja :) siegnęłam po tę pozycje czytając jej opis, autorki nie znam, nic mi nie mówi jej nazwisko, i oczywiście przeczytałam tez opinie niektórych czytelników i zupełnie nie rozumiem, dlaczego piszą, że w tej książce nie ma akcji... owszem dużo tu o relacjach rodzic - dziecko, ale to własnie nadaje charakter tej historii... nie mogłam sie oderwać, polecam :)

Pierwszy grób po prawej

Pierwszy grób po prawej - Darynda Jones bardzo oryginalny styl pisarki, przyznam, że na początku mnie męczył i ciężko mi było czytać ze zrozumieniem i jeszcze przy tym dobrze się bawić... chwile zajęło nim trybiki zaskoczyły i styl nie przeszkadzał mi w odbiorze fabuły... a potem było już tylko fajnie... bardzo oryginalny pomysł na romans, akcja się dzieje, gęsto i często, wszechobecny humor, lekko sarkastyczny, arogancki, tak jak lubię, a pani detektyw Charley Davidson, z każdej strony oryginalna i przebojowa... jak dla mnie wszystko w tej książce było oryginalne ;) polecam

Krąg

Krąg - Bernard Minier bardzo lubię tego autora za styl, przyjemnie się czyta jego książki... i choć może Krąg jest nieco słabszy od poprzedniej, pod względem fabuły, intrygi, to i tak uważam, że warto po niego sięgnąć polecam :)

Wiosenna ofiara

Wiosenna ofiara - Margit Sandemo 23 tom Sagi... zdecydowanie mistyczny, tajemniczy, przepełniony ponad naturalnymi mocami... Heike i Vinga walczą o odzyskanie rodzinnego Grastenshlom, uciekając się do magii Ludzi Lodu, której niewątpliwie doświadczy sędzia Svinel. Według mnie tom troszkę słabszy od dwóch poprzednich, ale jest ich kontynuacją i zakończeniem, tak się wydaje, pewnego etapu w historii Ludzi Lodu

Demon i panna

Demon i panna - Margit Sandemo 22 tom Sagi... bardzo dynamiczny, za sprawą pięknej, młodziutkiej Vingi Tark z Ludzi Lodu, która ma w sobie tyle energii, witalności, bezpośredniości i ciepła, a przy tym jest naturalna i mówi to co myśli i czuje... Heike wrócił w rodzinne strony swoich przodków, do Norwegii, do Grastensholm, do Elistrand i do Lipowej Alei, tyle, że te posiadłości nie należą już do Rodu Ludzi Lodu...uroku tej części dodaje wątek sądowy i niewątpliwie uczucie rodzące się między dwojgiem młodych ludzi :)

Diabelski jar

Diabelski jar - Margit Sandemo 21 tom Sagi muszę przyznać, że mi się podobało... jest jakaś nadzieja, ze doczytam Sagę do końca :) Dalszy ciąg losów Heike z Ludzi Lodu, który podróżuje by odnaleźć rodzinę, by powrócić do korzeni. Główną bohaterką wydaje się być tu jednak Gunilla z Knapahult(Anna-Maria Grip z Ludzi Lodu)dziewczyna o kryształowym sercu, wychowana surowo przez przybranego ojca. Pojawia się tu sporo barwnych postaci, m. in Arve Grip i Erland z Backa. A całość oczywiście dopełnia tytułowy Diabelski Jar, który nie stanowi jakiegoś istotnego elementu w historii Ludzi Lodu, ale jednak dodaje tajemniczości.

Dziesięć płytkich oddechów

Dziesięć płytkich oddechów - K.A. Tucker jak dużo tu emocji... i złych i tych dobrych, opisanych tak obrazowo, że aż się je czuje wraz z bohaterką... Kacey Cleary, po ciężkim wypadku, który miał miejsce cztery lata temu, ciągle boryka się z traumatycznymi przeżyciami... stara się być silna dla siostry i z myślą o siostrze... z pozoru twarda, bezkompromisowa, otoczona szczelnym murem, nie pozwalająca sobie na żadne uczucia... nie potrafi sobie jednak poradzić sama z sobą jakże mnie ta książka wciągnęła! bardzo ładna okładka, zachęcający tytuł,a w środku piękna, choć bolesna, historia :)

Dallas '63

Dallas '63 - Stephen King o kurczę! wspaniała książka, wiem, że King potrafi pisać, ale tego się nie spodziewałam... uwielbiam w książkach motyw podróży w czasie, uwielbiam jak wraz z bohaterem przeżywam jego przygody, jak czuję atmosferę miejsc w których toczy się akcja, jak nie mogę się oderwać od historii i jak i gdzie tylko mogę wsiąkam w wykreowany przez autora świat... gorąco polecam! :)